Strona główna Facebook - dołącz do nas
Serwis baterii trakcyjnych

Gdzie kupować akumulatory samochodowe?

Kierowca nie musi się znać na akumulatorach, to jest bowiem rola sprzedawcy, dysponującego aktualnym katalogiem. Dlatego odradzamy kupowanie  akumulatora w  miejscu  przypadkowym - na bazarze, czy w sklepie wielobranżowym, aczkolwiek i tam mogą pracować fachowcy. Bo dobre miejsce zakupu to takie, w którym sprzedawcy są  w  stanie udzielić wyczerpujących informacji na temat prawidłowości zastosowania.

Również pożądane jest, by punkt sprzedaży miał w miarę możliwości pełną gamą akumulatorów, co pozwoli uniknąć konieczności kompromisowych zastosowań. 

Jednym słowem - akumulator kupujmy tylko u dobrego  sprzedawcy. Jeżeli jednak nie wiemy gdzie i nie mamy w tej sprawie własnych doświadczeń, kierujmy się opinią innych.

Dobrą opinią cieszą się te sieci sprzedaży, w których pracownicy potrafią w miarę bezboleśnie rozpatrzyć reklamację. Ilość zasadnych reklamacji mieści się w granicach 1%, cała reszta jest spowodowana wadliwą eksploatacją. Różnice w zawodności  różnych marek są nieznaczne i mieszczą się w ułamku procenta. Problem reklamacji leży gdzie indziej i wynika z proporcji reklamacji, będących skutkiem wad fabrycznych, do reklamacji, będących wynikiem wadliwej eksploatacji. Proporcja ta to około 1: 12. Można obrazowo powiedzieć, że na każde sprzedane 120 akumulatorów, w serwisach jest  reklamowanych 10 sztuk, z czego 1 sztuka zostaje uznana za fabrycznie wadliwą.