Strona główna Facebook - dołącz do nas
Serwis baterii trakcyjnych

Polscy kierowcy wybierają baterie Topla

Po każdym sezonie zimowym bilans robią producenci i dystrybutorzy akumulatorów. Na niskich temperaturach najwięcej zyskują najlepsi,wśród nich TAB - producent akumulatorów Topla, które zdobyły w Polsce uznanie specjalistów i użytkowników.

"Dla akumulatora nie ma lepszego testu niż siarczysty mróz"-mówi Ewa Mleczko-Tanaś prezes TAB Polska Sp. zo.o.

"Trudne warunki to sprawdzian dla wszystkich producentów akumulatorów. Kierowcy dobrze zapamiętają rekordowo niskie temperatury z lutego 2012 roku, więc również nadchodzący sezon powinien być dla nas urodzajny. W tych ekstremalnie niskich temperaturach nasze akumulatory spisywały się bowiem znakomicie".

Akumulatory Topla są polecane przez warsztaty specjalistyczne tym kierowcom, którzy chcą mieć pewność rozruchu silnika w każdych warunkach przez wiele lat. Wysoka ocena tych baterii ma swoje źródło w technologii. Topla są produkowane w wiodącej technologii Ca/Ca, czyli wapniowo-wapniowej, co gwarantuje ich długą eksploatację. Są to baterie bezobsługowe, spełniające wymagania norm DIN 43539i EN 60095.

Zdaniem niezależnych ekspertów, Topla spełniają wszystkie wymagania stawiane samochodom fabrycznie wyposażanym w wiele odbiorników,które wymagają sporej dawki energii z akumulatora. Kolejnym atutem tych akumulatorów jest wysoka skuteczność tzw. rozruchu zimnego. W wa-runkach klimatycznych Europy Środkowej, do uruchomienia samochodu średniej wielkości z silnikiem benzynowym wystarcza akumulator o najmniejszym prądzie rozruchu. Ale nie podoła, kiedy temperatura spadnie poniżej -20 stopni, jak było w minioną zimę.

Fachowcy, dysponujący profesjonalnymi urządzeniami do obsługi akumulatorów,zwracają uwagę na to, że baterie Topla bardzo dobrze wytrzymują testy na głębokie wyładowanie. Głębokie wyładowanie świadczy o tym, jak po wyłączeniu silnika reaguje akumulator na pracujące odbiorniki prądu. Może się zdarzyć przecież, że kierowca na długo pozostawi pojazd z włączonymi światłami. Takie długotrwałe wyładowanie należy do najtrudniejszych obciążeń akumulatora. Dla kierowcy bardzo ważne jest to, jak długo musi ładować akumulator podczas jazdy, aby ponownie móc z niego korzystać. Taki test okazuje się dla akumulatorów Topla bardzo korzystny.