O nas

TAB Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem czołowego producenta wysokiej jakości baterii trakcyjnych TAB, stacyjnych TAB i akumulatorów samochodowych TOPLA, TAB, TAXXON -  fabryki TAB S.A. ze Słowenii. Firma z dużym sukcesem podbija rynek Polski i krajów byłego ZSRR. Przedstawicielstwo powstało w Polsce w 2001r. i było pierwszym oddziałem fabryki w Europie. Aktualnie fabryka TAB S.A. posiada oddziały w Hiszpanii, we Włoszech, Serbii, Chorwacji, Rosji i dystrybutorów w Grecji, Niemczech i Anglii.

Firma TAB powstała w 1965 roku jako jedna z firm należących do Holdingu Rudnik Meźica w rejonie gdzie od 350 lat prowadzona jest działalność związana z przetwórstwem ołowiu. Przez pierwsze 15 lat TAB produkował na licencji firmy TUDOR - Szwecja. Po 1980r firma uruchomiła swój własny departament badawczo-rozwojowy, którego działalność zaowocowała własną produkcją wszystkich rodzajów baterii kwasowo-ołowiowych, VRLA z regulowanym zaworem w technologii AGM, oraz VRLA Żel produkowanych w trzech nowoczesnych skomputeryzowanych fabrykach zatrudniając ok. 1.300 pracowników w czterech lokalizacjach:

 

W pierwszej lokalizacji Žerjav, Słowenia znajduje się fabryka baterii przemysłowych z rocznymi zdolnościami produkcyjnymi na poziomie 1,8 miliona szt. ogniw do baterii trakcyjnych oraz stacyjnych.


W drugiej lokalizacji w Črna na Koroškem, Słowenia znajduję się fabryka akumulatorów rozruchowych Topla, TAB, TAXXON, Volthor z rocznymi zdolnościami produkcyjnymi na poziomie 3,0 miliona szt.


W trzeciej lokalizacji w Žerjav, Słowenia znajduje się zakład recyklingu produkujący rocznie ok. 30.000 ton miękkiego ołowiu z 60.000 ton zużytych baterii i akumulatorów.


W czwartej lokalizacji w Probishtip, Macedonia znajduje się fabryka akumulatorów rozruchowych produkująca rocznie 1,5 miliona szt. akumulatorów, oraz zakład recyklingu produkujący rocznie ok 5.000 ton miękkiego ołowiu z 10.000 ton zużytych baterii i akumulatorów.

 

Wysokiej jakości baterie produkowane są zgodnie z normami ISO 9001ISO 14001 i  ISO/TS 16949 - znane na całym świecie, w szczególności a w szczególności w Europie, Azji i Ameryce.

TAB produkuje wszystkie rodzaje baterii kwasowo-ołowiowych i oferuje posprzedażny profesjonalny serwis, żeby zaspokoić potrzeby swoich klientów. Ambicją firmy jest wykonywać swoją pracę lepiej niż konkurencja - w wyjątkowy sposób. Pragniemy osiągnąć wysoki stopień uznania i pozytywnej oceny firmy i jej produktów przez klientów (kupujących i dostawców).

Poza rozwojem biznesu, produkcją i sprzedażą wysokiej jakości produktów, firma TAB rozwija współpracę z fabrykami działającymi w branży: z kupującymi, dostawcami i ich pracownikami poprzez udoskonalanie warunków współpracy.

Historia

1964 - przejęcie fabryki akumulatorów rozruchowych Vesna przez Holding Rudnik Meźica (Holding Lead Mine Meźica)

1965 - założenie TAB wewnątrz Holdingu Rudnik Meźica. Podpisane porozumienia licencyjnego ze szwedzką firmą TUDOR.

1966 - wejście na rynki europejskie, rozpoczęto dostarczanie akumulatorów rozruchowych do grupy FIAT.

1972 - podpisanie kontraktu z francuską firmą Simca, w krótkim czasie potem z firmą Peugeot, Renault, Citroen.

1980 - wygaśnięcie licencji z firmą TUDOR, Szwecja.

1989 - po 1987r. kiedy Vesna oddzieliła się od TAB, firma zdecydowała się wybudować własną fabrykę akumulatorów rozruchowych - TOPLA.

1995 - w marcu otrzymanie certyfikatu ISO 9001 wydanego przez BVQI Londyn.

1998 - w maju otrzymanie certyfikatu ISO 14001 wydanego przez BVQI Londyn.

2000 - w sierpniu rozpoczęto produkcję akumulatorów rozruchowych w technologii Ca/Ca z kratką cięto-ciągnioną.

2001 - w marcu otrzymanie certyfikatu EAQF wydanego przez BVQI Londyn.

2001 - pod koniec 2001r. otwarto pierwsze przedstawicielstwo TAB w Polsce - TAB Polska.

2003 - TAB został dostawcą OEM do fabryki traktorów Massey Ferguson.

2004 - na początku 2004r otwarto pierwsze przedstawicielstwo TAB w Rosji - TAB-RUS.

2005  - otwarcie oddziału TAB Starter Spain s.l., Hiszpania

2005 - otwarcie oddziału Baterija d.o.o., Chorwacja

2006  - TAB Batteries AG, Szwajcaria

2007 - otwarcie oddziału Certyfikat ISO/TS 16949, wydany przez Bureau Veritas Certification

2010 - otwarcie oddziału LA BATTERIA – TAB Italia S.p.A., Włochy

2010 - otwarcie oddziału  TAB Baterije d.o.o., Serbia